DOGE môže narásť o 20 %.
DOGE môže narásť o 20 %. Zdroj: Shutterstock.com/ishara chathuranga

Dogecoin, najznámejší meme coin spomedzi kryptomien, v súčasnosti môže obchodníkom priniesť slušné zisky. Krátkodobé zhodnotenie by malo predovšetkým zaujímať denných obchodníkov. DOGE totižto signalizuje potenciálny rastúci trend, ktorý môže predstavovať zhodnotenie až 20 %.

V čase písania článku sa DOGE obchoduje na cenovej úrovni 0,058 dolára. Klesajúci trend pretrváva už od polovice augusta a zdá sa, že predávajúci sú už vyčerpaní. Dôkazom sú aj malé objemy pri posledných pokusoch stačiť cenu ešte nižšie.

DOGE za 7 centov?

Fibonacci retracement nám určuje cenové hladiny, kde sa pravdepodobne hodnota kryptomeny na istý čas zastaví, alebo vytvorí extrém. Konkrétne hladina 38,2 % retracementu definuje prvý cenový cieľ v prípade, že posledné minimum z 19. septembra bude konečné pre súčasný klesajúci trend.

Dogecoin spotová cena
Dogecoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Ako vidíme na grafe vyššie, prípadný pohyb ceny DOGE na cieľ 38,2 % retracementu by spôsobil zhodnotenie kryptomeny o 20 %. Zároveň sa v tejto oblasti nachádza aj bod kontroly (žltá čiara), ktorý predstavuje najviac atraktívnu cenu na obchodovanie.

Potenciálne zhodnotenie DOGE o 20 % zo súčasnej trhovej ceny by spôsobilo dosiahnutie cieľa 0,07 dolárov. Zo strednodobého a dlhodobého hľadiska ostáva predpoveď stále negatívna, keďže kryptomeny sú v dlhodobej neporušenej korekcii počas celého roku 2022 a makroekonomické vyhliadky sú taktiež nepriaznivé.

Prečítaj si tiež: Ruky preč od Etherea? Obavy investorov narastajú každým dňom

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance