Bitcoin a rok 2023
Bitcoin a rok 2023. Zdroj: Shutterstock.com/Zakharchuk

Bitcoin už dávnejšie prekonal support predošlého historického maxima a klesol pod 20 000 dolárov, čo sa udialo prvýkrát v histórii. Mnohí tento pád považujú za ideálnu nákupnú zónu a odmietajú sa vzdať pozitívnych vyhliadok pre cenový vývoj hlavnej kryptomeny.

Analytici zo spoločnosti TradingShot spozorovali, že ak sa Bitcoin udrží na kľúčovom supporte, v roku 2023 je možný silný rast. Úroveň, ktorú by mal podľa expertov Bitcoin udržať, aby bol spomínaný rast možný, je nad 16 628 dolárov. Za tohto predpokladu by sa Bitcoin mohol dostať až na cenovú úroveň 95 000 dolárov do roku 2024.

Ďalším pozitívnym ukazovateľom je 200-týždňový kĺzavý priemer, nad ktorým cena zostala napriek nepriaznivým trhovým podmienkam. Okrem toho Bitcoin drží aj 5 a pol ročný support ilustrovaný na grafe nižšie.

Bitcoin a 5-ročný support
Bitcoin a 5-ročný support. Zdroj: Moustache

Optimizmus vyjadril aj Robert Kiyosaki, ktorý povedal, že sa netrápi pohybmi cien tokenov. Medzitým, generálny riaditeľ Tesly, Elon Musk, je tiež presvedčený, že Bitcoin prežije bearish trh, hoci varoval, že to bude trvať dlho, kým aktívum naplno využije svoj potenciál.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin bude dosahovať nižšiu ziskovosť

Napriek mnohým pozitívnym analýzam je potrebné pripomenúť, že BTC prvýkrát v histórii neudržal historické maximum z predchádzajúceho cyklu. Percentuálne zhodnotenie Bitcoinu je každým cyklom menšie a niet sa čomu diviť, že korekcia spadla do úrovní predošlého cyklu. V budúcnosti bude tento jav pravdepodobne bežný.

V minulých cykloch Bitcoin nespadol pod predošlé historické maximum vďaka tomu, že cena dosiahla raketové bullruny. Posledný bullrun bol ale iný a chýbalo mu vyvrcholenie v podobe exponenciálneho rastu. Posledné formovanie historického maxima skôr pripomínalo vyčerpanie nakupujúcich.

Vyhliadky na rok 2023 sú stále pozitívne a potvrdzujú to aj mnohé spomenuté ukazovatele. Napriek tomu bude zaujímavé sledovať dianie na úrovni svetovej ekonomiky, ktorá jednoznačne bude mať priamy vplyv na vývoj cien kryptomien.

Mohlo by ťa zaujímať: Kiyosaki okomentoval nedávne udalosti. Stratil dôveru voči kryptomenám?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance