Ako investovať do kryptomenových startupov
Ako investovať do kryptomenových startupov. Zdroj: Shutterstock.com/Rawpixel.com

Ak chcete investovať do kryptomenových startupov, dajte si pozor na varovné signály, ktoré si popíšeme v tomto článku. Nie každý kryptomenový projekt je totiž bezpečný!

Ako investovať do kryptomenových startupov?

So zvyšujúcou sa popularitou kryptomien rastie aj počet nových kryptomenových projektov a startupov, ktoré lákajú investorov. Rok 2022 však jasne ukázal, že aj tie najznámejšie projekty môžu byť nakoniec podvod. Zabudnime na dobré úmysly vývojárov a poďme sa pozrieť na 5 hlavných varovných signálov, na ktoré si treba dať pozor pri analýze nových projektov.

1. Podozrivý web

Najčastejším zdrojom informácií o nových projektoch je samotná webová stránka. Odporúča sa preto dôkladne si celý web prezrieť.

Prepracované a kvalitné weby sa dajú ľahko rozpoznať. Vyznačujú sa jedinečnosťou, kvalitne spracovaným obsahom a v neposlednom rade bezchybným pravopisom. Ak máte podozrenie a neevidujete spomenuté znaky, je dobré sa projektu vyhnúť.

Pozor na podozrivé weby
Pozor na podozrivé weby. Zdroj: Shutterstock.com/Pheelings media

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

2. Chýbajúci whitepaper

Ak kryptomenový projekt nemá svoj vlastný whitepaper, automaticky to značí nejaký podvod. Takéto projekty skončia skôr, ako začnú. Aké sú však príčiny absencie whitepaperu? Môžu byť konkrétne tri:

  • Ide o rýchlo vytvorený projekt bez kvalitných základov
  • Vývojári daného projektu sú amatéri
  • Ide o podvod

V tomto prípade nie je viac čo dodať, iba sa takémuto projektu určite vyhnite.

Prečítaj si tiež: Will Clemente: „Bitcoin konečne ukazuje potenciál rastu, je vysoko podhodnotený“

3. Chýbajúce informácie o vývojároch

Svet kryptomien sa vyznačuje anonymitou. To isté sa dá povedať aj o vývojároch jednotlivých projektov, ktorí sa týmto spôsobom chránia pred trestným stíhaním. Takýto signál sa dá automaticky považovať za podozrivý a podvodný. Transparentnosť je jedna z najdôležitejších vlastností úspešných projektov. Ak je teda kryptomenový startup legitímny, nebude mať problém so zverejnením podrobných informácií o majiteľoch a vývojároch spoločnosti.

4. Žiadny plán

Ak novovzniknutému projektu chýba plán, logicky, nemá ani roadmap (tzv. mapu ďalšieho vývoja). Ako budúci investor tak nemáte informácie o tom, čo daný projekt plánuje do budúcnosti. Tento faktor môžeme vo všeobecnosti považovať aj za index úspešnosti vývojárov, či dokázali splniť to, čo si naplánovali. Ak takýmito informáciami projekt nedisponuje, dajte si pozor, môže ísť o podvod.

5. Sociálne médiá

V súčasnosti tvoria sociálne médiá najväčší zdroj informácií. Sociálne médiá taktiež predstavujú jedinečnú možnosť, ako komunikovať priamo s vývojármi. Dajte si však pozor na tieto veci:

  • Prehnaná propagácia projektu
  • Slabá aktivita
  • Toxická komunita
  • Príliš negatívne emócie a negatívne reakcie na kritiku

Vyššie spomenuté varovné signály vám môžu pomôcť v rozhodovaní pri investovaní do kryptomenových startupov. Odporúčame predovšetkým opatrnosť. Rok 2022 je toho jasným dôkazom.

Čítaj ďalej: Sú kryptomeny nástrojom bohatých, ako vás pripraviť o peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance