Zakladateľ kryptomeny Cardano sa vyjadril k prepadu ceny ADA po spustení hard forku Vasil!
Zakladateľ kryptomeny Cardano sa vyjadril k prepadu ceny ADA po spustení hard forku Vasil! Zdroj: shutterstock.com/Natchapol18

Cena kryptomeny Cardano (ADA) sa po hard forku Vasil dostala na ročné minimum, keďže upgrade nedokázal vyvolať býčiu rallye. Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson sa domnieva, že sieť Cardano potrebuje vylepšenú kryptomenovú peňaženku, aby sa zlepšila decentralizácia a rýchlosť synchronizácie. Algoritmus peňaženky Cardano Daedalus Turbo nasvedčuje, že čas synchronizácie je 10x dlhší ako pri súčasnej peňaženke Daedalus.

Cardano potrebuje nabrať nový dych

Charles Hoskinson sa 28. septembra vo videu na YouTube vyjadril o kryptomenovej peňaženke „Cardano Daedalus Turbo,“ ktorá už bola schválená a financovaná sumou vo výške 750 000 dolárov. V návrhu sa tvrdí, že algoritmus Daedalus Turbo má 10x dlhší synchronizačný čas ako súčasná peňaženka Daedalus.

Graf: ADA/USDT. 1D
Graf: ADA/USDT. 1D. Zdroj: Tradingview

Vyšlo najavo, že Daedalus je pomalá a jej počiatočná synchronizácia trvá celý deň a opätovná synchronizácia trvá ešte niekoľko hodín, keď sa používa len príležitostne. To má za následok nepriaznivý dojem z Cardana u nových používateľov. Hoskinson súhlasí a tvrdí, že „je to skutočne pravda z výpočtových dôvodov.“

Vo videu sa Hoskinson vyjadril nasledovne:

„Dúfame, že sa úplne zbavíme pojmu oficiálna peňaženka a namiesto toho budeme mať certifikovanú peňaženku oproti necertifikovanej a v rámci certifikačných štandardov, kde môžete uviesť funkčné a nefunkčné požiadavky vrátane požiadaviek na benchmarking a výkon pre používateľskú skúsenosť. Bolo by vhodné vytvoriť efektívne protokoly, aby veci fungovali lepšie. O to v podstate celý čas išlo.“

Cena tokenu ADA si po hard forku Vasil, ktorý sa uskutočnil pred pár dňami, nedokázala vybudovať žiadnu dynamiku na trhoch. Naopak, cena sa po aktivácii prepadla na ročné minimum 0,42 dolára. Z historického hľadiska sa cena Cardana vždy prepadla po každom hard forku.

Populárny analytik Peter Brandt upozornil, že cena ADA vytvorila klesajúci trojuholník. Naznačuje, že cena by sa mohla ponoriť pod 0,33 dolára.

Analytik Michael van de Poppe taktiež predpovedá, že oblasť ďalšieho nákupu pre Cardano je na úrovni 0,30 – 0,375 USD.

Čítaj tiež: Zlé správy pre Bitcoin! Inštitucionálni investori zrealizovali rekordné predaje

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Hoskinson svojmu projektu naďalej verí

Hoskinson sa začiatkom septembra na Twitteri vyjadril, že „Cardano mení svet vďaka všetkým používateľom a naše najlepšie dni sú pred nami.“

Podnikateľ taktiež často opisuje spoluprácu siete Cardano so spoločnosťou Pezesha, ktorá má na celom africkom kontinente pomôcť v budovaní peer-to-peer finančného operačného systému, ktorý môže pomôcť mnohým ľudom.

Aký máte z Cardana vy dojem? Je to skutočne taký revolučný projekt s budúcnosťou, ako tvrdí Hoskinson?

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano sa približuje k ideálnej zóne nákupu. Aké hodnoty treba sledovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance