Bývalý predstaviteľ Bieleho domu: „Kryptomeny predstavuju hrozbu pre centrálne banky!
Bývalý predstaviteľ Bieleho domu: „Kryptomeny predstavuju hrozbu pre centrálne banky!" Zdroj: shutterstock.com/Migrenart

Eugene Ludwig, bývalý vysokopostavený politik Spojených štátov počas vlády prezidenta Billa Clintona a riadiaci partner spoločnosti Canapi Ventures Eugene Ludwig, nedávno vyhlásil, že sektor fintech a kryptomeny predstavujú hrozbu pre banky. Politik sa odvoláva najmä na to, že v súčasnosti existuje nedostačujúci regulačný dohľad nad týmito sektormi.

Nutnosť regulácií

Ludwig sa podľa agentúry Bloomberg vyjadril, že firmy z kryptografického sektora, ktoré si konkurujú, nemajú rovnaké regulačné podmienky. Menšie spoločnosti sú podľa neho v „značnej nevýhode“.

Bývalý vysokopostavený politik, ktorý vystúpil počas výročnej konferencie Clearing House and Bank Policy Institute, vyzval centrálne banky, aby „si radšej dávali pozor, pretože ich dominancia môže jedného dňa skončiť.

Podľa Ludwiga môžu byť firmy, ktoré sú akokoľvek spojené s kryptomenami a prijímajú vklady či ponúkajú úverové služby bez zavedeného dohľadu, katalyzátorom ďalších finančných kolapsov. Ludwig nadväzuje najmä na nedávny krach platformy na poskytovanie kryptomenových úverov Celsius.

Mohlo by ťa zaujímať: Medzinárodný menový fond (MMF) uznal, že kryptomeny sú viac ako špekulácia. Prečo?

Celsius nedávno vyhlásil bankrot.
Celsius nedávno vyhlásil bankrot. Zdroj: shutterstock.com/ARTEMENKOVALENTYN

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny by nemali byť „slobodné“

Ludwig je zástanca zavedenia digitálneho dolára.

Existuje obrovské nebezpečenstvo, ak sa FED pustí do vlastnej kryptomeny a začne odoberať skúsenosti s vkladmi z bankového sektora do vlády. Vtedy sa objavia všetky problémy, ktoré si len viete predstaviť. Bankový systém by sa mal používať ako bezpečný distribútor kryptomien,“ povedal.

Ludwig, ktorého firma investuje do moderných fintechov, presadzuje, aby takéto spoločnosti mohli požiadať o štatút podobný banke. Americké regulačné orgány však sprísnili požiadavky na vydávanie takýchto povolení spoločnostiam súvisiacim s kryptomenami.

Existujú taktiež prognózy, že regulačný aspekt by sa mohol po prebiehajúcej „krypto-zime“ radikálne zmeniť, čo by mohlo viesť k značným stratám. V USA či EÚ v súčasnosti už seriózne zvažujú niekoľko regulačných návrhov.

Prečítaj si tiež: Udalosť týždňa: Európska centrálna banka zvýšila sadzby o historickú úroveň

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance