Bitcoin by mohol dosiahnuť 6-miestnu cenu do 2 rokov.
Bitcoin by mohol dosiahnuť 6-miestnu cenu do 2 rokov. Zdroj: shutterstock.com/AlyoshinE

Konsolidácia BTC okolo úrovne 20 000 dolárov pokračuje, pričom sa zdá, že sa Bitcoin stabilizuje uprostred pretrvávajúcej „kryptozimy.“ Investori aj napriek tomu aktívne sledujú vývoj ceny aktíva, aby získali signály o ďalšom postupe.

Bitcoin v roku 2024 môže dosiahnuť 6-miestnu cenu

Jedným z nástrojov využívaných pri určovaní možnej cenovej akcie Bitcoinu je tzv. „dúhový cenový graf“. Tento graf poukazuje na to, ako môžu minulé ceny Bitcoinu ponúknuť pohľad na to, ako by sa aktívum mohlo potenciálne správať v budúcnosti.

Z dlhodobého hľadiska, ak sa historický vzorec udrží, graf naznačuje, že by Bitcoin mohol do 9. októbra 2024 dosiahnuť šesťcifernú hodnotu vo výške 626 000 dolárov, keď sa vlajková kryptomena dostane do „maximálneho územia bubliny,“ ktoré je znázornené tmavočervenou farbou.

Graf zároveň naznačuje, že súčasná krypto-zima už mohla dosiahnuť svoje dno. Pozoruhodné je, že aktuálna cena Bitcoinu na úrovni približne 19 500 dolárov je hodnotená ako „buy the dip,“ ktorú predstavuje modrá farba.

Z historického hľadiska dosiahol Bitcoin túto úroveň naposledy v marci 2020, keď sa toto aktívum obchodovalo za necelých 5 000 dolárov. Následne začal bull market, ktorý vyvrcholil do konca roka 2021 dosiahnutím historického maxima na úrovni 69 000 USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Údaje ukazujú, že inflácia bude naďalej rásť. Hrubý národný dlh USA je na novom rekorde!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin rainbow price chart.
Bitcoin rainbow price chart. Zdroj: blockchaincenter.net

Tieto farebné pásy sa riadia len logaritmickou regresiou. Tvorcovia grafu taktiež poznamenávajú, že ide o „zaujímavý spôsob pohľadu na potenciálnu budúcu výkonnosť Bitcoinu.“

Bitcoin medzitým za posledných sedem dní zaznamenal určitú stabilitu. V čase písania tohto článku sa aktívum obchodovalo na úrovni 19 511 dolárov s týždenným ziskom takmer 2 %. Trhová kapitalizácia najväčšej kryptomeny je v súčasnosti viac ako 372 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: Spojeným štátom môže popri recesii a kríze hroziť občianska vojna, varuje Bill Gates

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance