Bitcoin bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov!
Bitcoin bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov! Zdroj: shutterstock.com/sdx15

Od roku 1955 vydáva Guinnessova kniha rekordov každoročne knihu, ktorá obsahuje svetové rekordy od extrémnych prírodných udalostí až po ľudské úspechy. Tento rok do nej vstúpil Bitcoin ako prvá a zároveň najhodnotnejšia kryptomena na svete.

Bitcoin si získal pozornosť legendárnej knihy

Bitcoin od Satoshiho Nakamota získala v priebehu rokov množstvo ocenení a mnohými bola uznaná ako vynález storočia. Napríklad v roku 2016 bolo slovo „Bitcoin“ pridané do slovníka Merriam-Webster Unabridged Dictionary a postupne sa objavuje v rôznej literatúre. Tento rok Guinnessova kniha rekordov ocenila vynález Satoshiho Nakamota, keďže Bitcoin sa považuje za vôbec prvú decentralizovanú kryptomenu.

O Bitcoine v najnovšej knihe Guinnessových rekordov sa píše, ako bola v roku 2008 na internete zverejnená biela kniha (white paper) projektu. Autori Guinnessovej knihy uvádzajú, že „Bitcoin bol vyvinutý ako riešenie problému regulácie digitálnej meny bez akejkoľvek centralizovanej organizácie alebo dôveryhodnej tretej strany, ktorá by dohliadala na transakcie.“

Prečítaj si tiež: Binance ponúka pôžičky v hodnote 500 miliónov dolárov na ťažbu kryptomien!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Satoshi Nakamoto.
Satoshi Nakamoto. Zdroj: shutterstock.com/IstvanCsak

Autori knihy ďalej podrobne uvádzajú, že sieť, ktorú vytvoril Satoshi Nakamoto, vyriešila problém dvojitého míňania. V zázname vydania z roku 2022 sa uvádza:

Bitcoin rieši problém dvojitého míňania pomocou bezdôverového mechanizmu, ktorý nevyžaduje žiadnu tretiu stranu (napr. banky) na overovanie transakcií. Namiesto toho to dosahuje pomocou validátorov (t. j. ťažiarov).“

Hoci je úspechom, že BTC dostal miesto v tejto knihe rekordov, niektoré údaje, ktoré výskumníci uvádzajú, sú nesprávne, ako to poznamenali experti.

Chybne uvádzajú, že Satoshi Nakamoto má „600 000 BTC v jednej peňaženke, ktorá je neaktívna už viac ako desať rokov.“ Táto informácia je fakticky nesprávna, keďže Nakamotove zásoby sa nenachádzajú v jedinej peňaženke a počet BTC v držbe otca kryptomien sa odhaduje na približne 1 milión BTC, na rozdiel od 600 000 BTC, ktoré uvádza kniha rekordov.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: túto cenovú hladinu je potrebné sledovať v prípade poklesu Bitcoinu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance