Bitcoin a Tether sa stali legálnym platidlom vo Švajčiarsku!
Bitcoin a Tether sa stali legálnym platidlom vo Švajčiarsku! Zdroj: shutterstock.com/OnePixelStudio

Vo švajčiarskom Lugane sa Bitcoin, Tether a ostatné kryptomeny stali zákonným platidlom. Mesto sa už dlhšie plánuje stať regionálnym krypto-centrom a tento krok ho k tomu opäť posúva.

Svetový reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s začal akceptovať Bitcoin ako platobnú metódu v 63-tisícovom švajčiarskom meste Lugano, ktoré sa stáva „prístavom“ pre kryptomenových entuziastov v západnej Európe.

Švajčiarske mesto Lugano podporuje Bitcoin

Všetko sa to začalo 3. marca 2022, keď sa v meste podpísalo memorandum so spoločnosťou Tether Operations Limited, čím sa spustil takzvaný „plán B.“ Podľa tohto plánu spoločnosť Tether vytvorila dva fondy: prvým je investičný fond vo výške 106 miliónov dolárov pre kryptomenové startupy, druhý fond je približne vo výške 3 milióny dolárov, ktoré budú slúžiť na podporu prijatia kryptomien obchodmi a podnikmi v celom meste.

Okrem toho, že obyvatelia Lugana budú môcť platiť dane v kryptomenách, projekt aj rozšíri platby na parkovacie lístky, verejné služby či dokonca školné pre študentov. Očakáva sa, že viac ako 200 obchodov a podnikov bude tiež prijímať platby za tovar a služby v kryptomenách.

Začiatkom októbra bolo zverejnené oficiálne video s objednávaním jedla v digitálnom kiosku McDonald’s a následným platením v bežnej pokladni pomocou mobilnej aplikácie, kde je možné uvidieť symbol Bitcoinu či logo Tether (USDT). Mesto Lugano teda splnilo svoje sľuby, že bude akceptovať Bitcoin ako zákonné platidlo.

Mohlo by ťa zaujímať: Expert varuje: Solana je nebezpečná a kontroverzná

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Lugano, Švajčiarsko.
Lugano, Švajčiarsko. Zdroj: shutterstock.com/SaraMichilinUrban

Mesto má veľké plány do budúcnosti

Po vzore El Salvádoru plánuje švajčiarske mesto integrovať krypto-platby a umožniť občanom platiť v BTC za čo najviac veci ako to len bude možné. Predstaviteľ spoločnosti Tether Paolo Ardoino sa vyjadril takto:

HDP Salvádoru sa po vyhlásení Bitcoinu za zákonné platidlo zvýšilo o 10 % a jeho cestovný ruch o 30 %. Predstavte si, čo môžu takéto kroky spôsobiť v meste v strede Európy.“

Súčasťou plánu je tiež vytvorenie fyzického miesta v centre mesta, ktoré bude slúžiť ako centrum pre kryptografické a blockchainové startupy.

Ardoino na záver dodal, že „Lugano sa stáva vzorom pre globálne prijatie kryptomien.“

Prečítaj si tiež: V akej miere v súčasnosti Bitcoin koreluje s akciami?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance