Binance.
Binance. Zdroj: shutterstock.com/HFA_Illustrations

Binance, najväčšia kryptomenová burza na svete, sa rozhodla podporiť ťažiarov kryptomien prostredníctvom úverového programu. Po uvedení tejto iniciatívy platforma tiež odhalila, že Binance Pool má v úmysle spustiť svoje vlastné cloudové ťažobné produkty.

Binance podporuje ťažiarov

Predstavitelia spoločnosti oznámili plány na rozšírenie masívnej finančnej podpory pre spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien.

V správe sa píše:

Ako jeden z popredných svetových ťažobných poolov pre kryptomeny má Binance Pool povinnosť pomáhať udržiavať zdravý ekosystém digitálnych aktív. Vzhľadom na súčasné podmienky na trhu sa spúšťa projekt pôžičiek vo výške 500 miliónov USD na podporu krypto-ťažiarov a poskytovateľov digitálnej infraštruktúry.“

Ide vôbec o prvú takúto iniciatívu spoločnosti Binance Pool. Prostredníctvom tohto projektu chce globálna kryptografická spoločnosť ponúkať bezpečné služby dlhového financovania verejným aj súkromným „blue-chip“ spoločnostiam, ktoré ťažia BTC na celom svete.

Na získanie prístupu k pôžičkám však bude potrebné splniť niektoré podmienky, ako napríklad 18- až 24-mesačnú lehotu splatnosti a úrokové sadzby v rozmedzí 5 až 10 %. Ťažiari budú tiež povinní poskytnúť spoločnosti zabezpečenie, a to buď fyzické, alebo vo forme digitálnych aktív.

Mining Bitcoinu.
Mining Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/GreenBelka

Mohlo by ťa zaujímať: Ethereum je po prechode na Proof of stake čoraz viac centralizované, varujú experti!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

To však nie je všetko!

V oznámení burza taktiež informovala, že Binance Pool má v úmysle spustiť tzv. „cloudové ťažobné produkty.“ Keďže hashovací výkon pre cloudovú ťažbu sa bude nakupovať priamo od poskytovateľov ťažby bitcoinov a digitálnej infraštruktúry, Binance Pool hľadá dodávateľov cloudovej ťažby, ktorí by s burzou spolupracovali.

Pripomíname, že Binance Pool patrí podľa podielu hashrate medzi vedúce subjekty v sektore ťažby spolu so spoločnosťami Foundry USA, Antpool, F2pool a Viabtc a pod. Po poklese 27. septembra, prvom za dva po sebe idúce mesiace, ťažobná obťažnosť Bitcoinu 10. októbra stúpla na historické maximum, čím sa ťažba BTC stala ťažšou ako kedykoľvek predtým.

Prečítaj si tiež: Riaditeľ Binance Changpeng Zhao: decentralizácia je nevyhnutná!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance