Michal Kodnar | Autor | KRYPTOMAGAZIN https://kryptomagazin.sk/autor/michalkodnar/ bitcoin / blockchain / kryptomeny Fri, 15 Nov 2024 16:32:42 +0000 sk-SK hourly 1 https://kryptomagazin.sk/jylulren/2023/01/ikona.svg Michal Kodnar | Autor | KRYPTOMAGAZIN https://kryptomagazin.sk/autor/michalkodnar/ 32 32 Robert Kiyosaki varuje: „Bankový kolaps sa začína” https://kryptomagazin.sk/robert-kiyosaki-varuje-bankovy-kolaps-sa-zacina/ Fri, 15 Nov 2024 16:30:05 +0000 https://kryptomagazin.sk/?p=180009 Robert Kiyosaki opäť varuje

Robert Kiyosaki, známy odborník na financie a autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ nedávno vyjadril vážne obavy o zdravie bankového systému USA. Varoval pred výrazným úpadkom, ktorý sa podľa neho už začal. Ako informuje U.Today, jeho varovanie nasledovalo po zatvorení banky v Oklahome, čo údajne signalizuje začiatok rozsiahlej bankovej krízy. Najhoršia kríza od čias Veľkej hospodárskej […]

The post Robert Kiyosaki varuje: „Bankový kolaps sa začína” appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

]]>
Robert Kiyosaki opäť varuje

Robert Kiyosaki, známy odborník na financie a autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ nedávno vyjadril vážne obavy o zdravie bankového systému USA. Varoval pred výrazným úpadkom, ktorý sa podľa neho už začal. Ako informuje U.Today, jeho varovanie nasledovalo po zatvorení banky v Oklahome, čo údajne signalizuje začiatok rozsiahlej bankovej krízy.

Najhoršia kríza od čias Veľkej hospodárskej krízy?

V sérii tweetov uverejnených 2. novembra 2024 Kiyosaki uviedol:

Bankový krach sa začal. Oklahomská banka zatvára svoje brány. Pozor na dlhopisy a trhy s nehnuteľnosťami, ktoré sú na rade.

Jeho príspevky, ktoré upútali pozornosť takmer 26 000 sledovateľov, vyjadrujú hlboko zakorenenú nedôveru voči stabilite nielen bankového sektora, ale aj súvisiacich finančných trhov v Spojených štátoch.

Podľa Kiyosakiho táto situácia znamená začiatok „najhoršej finančnej krízy od Veľkej hospodárskej krízy v roku 1929“. Jeho obavy sa neobmedzujú len na banky; naznačil tiež, že dlhopisy a nehnuteľnosti sú schopné nasledovať tento klesajúci trend. Zdôraznil pritom potenciálny dominový efekt v prakticky všetkých finančných sektoroch, ktoré sú silno prepojené s bankovníctvom.

Jeho nedôvera sa nevzťahuje len na dynamiku trhu, ale aj na zásadnú kritiku samotného amerického menového systému. Ten podľa neho ovláda „falošná“ mena, pričom má na mysli americký dolár.

Bitcoin, zlato a striebro ako budúcnosť

Vzhľadom na tieto neradostné predpovede Kiyosaki obhajuje investície do tzv. vzácnych aktív.

Do čoho investovať?

Kiyosaki považuje zlato, striebro a Bitcoin za životaschopné alternatívy na ochranu bohatstva uprostred finančnej neistoty. Za povšimnutie stojí najmä jeho obhajoba Bitcoinu, ktorý nazýva “ľudovými peniazmi”. Chváli jeho decentralizovanú povahu a obmedzenú ponuku ako rozhodujúce vlastnosti, ktoré mu dodávajú vnútornú hodnotu.

Jeho pohľad pritom nie je len katastrofický; jeho postrehy sú vážnym varovaním, ktoré si vyžaduje pripravenosť a úpravu investičných stratégií. Ako reakciu na blížiacu sa krízu radí svojim poslucháčom a čitateľom, aby sa orientovali na aktíva menej náchylné na znehodnotenie a trhové kolapsy.

Hoci sa jeho názory môžu medzi rôznymi ekonomickými analytikmi líšiť, pozornosť, ktorú si Kiyosakiho varovania získali, podčiarkuje rastúce znepokojenie niektorých odborníkov na trh. Deje sa tak v súvislosti s možnými nedostatkami vo finančnej infraštruktúre USA.

Či sa tieto predpovede naplnia, sa ešte len ukáže. Pre Kiyosakiho stúpencov je ale súčasná situácia podnetom na prehodnotenie tradičných finančných záruk a ráznejší obrat k historicky stabilným aktívam.

The post Robert Kiyosaki varuje: „Bankový kolaps sa začína” appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

]]>
Výnosy z Ethereum stakingu klesajú: Čo to znamená pre investorov? https://kryptomagazin.sk/vynosy-z-ethereum-stakingu-klesaju-co-to-znamena-pre-investorov/ Fri, 15 Nov 2024 15:00:03 +0000 https://kryptomagazin.sk/?p=179205 Výnos z Etherea klesá

Ethereum (ETH) v posledných mesiacoch čelilo výraznému poklesu dopytu. Tento jav mal za následok podľa CoinPaprika zníženie „burn rate“, čiže spaľovacej miery ETH. Tým sa zvýšila ponuka kryptomeny v obehu a vznikol tak tlak na pokles jej ceny. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré spôsobujú pokles záujmu o staking na sieti Ethereum, je klesajúca ročná percentuálna […]

The post Výnosy z Ethereum stakingu klesajú: Čo to znamená pre investorov? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

]]>
Výnos z Etherea klesá

Ethereum (ETH) v posledných mesiacoch čelilo výraznému poklesu dopytu. Tento jav mal za následok podľa CoinPaprika zníženie „burn rate“, čiže spaľovacej miery ETH. Tým sa zvýšila ponuka kryptomeny v obehu a vznikol tak tlak na pokles jej ceny.

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré spôsobujú pokles záujmu o staking na sieti Ethereum, je klesajúca ročná percentuálna miera nákladov (APR, Annual Percentage Rate) pre stakerov Etherea, najmä na Lido, najväčšej Ethereum stakingovej platforme.

APR stakingu Lido klesla na 2,9 %, čím sa stalo menej konkurencieschopným v porovnaní s ostatnými Layer 1 protokolmi, ako sú napr. Cosmos, Polkadot a Solana. Pri nich sa výnosy stakingu v súčasnosti pohybujú od 7 % do 21 %.

Čakacia doba validátorov sa skracuje, dopyt klesá

Rozdiel vo výnosoch viedol k rapídnemu poklesu čakacej doby na validovanie Etherea. Tá sa znížila zo 45-dňovej maximálnej čakacej doby v polovici roka 2023 na často menej ako jeden deň v roku 2024. To signalizuje jednoznačne znížený dopyt po stakingu.

Okrem toho, vysoké výnosy z tradičných finančných prostriedkov, ako je napríklad výnos 4,1 % z amerických dvojročných štátnych dlhopisov, sú ešte väčšou hrozbou pre pozíciu Etherea. Pri takýchto možnostiach investori skrátka necítia veľkú motiváciu uzamykať prostriedky v ethereovom stakingu, ak tradičné aktíva ponúkajú porovnateľné alebo vyššie výnosy s potenciálne nižšími rizikami.

V dôsledku toho držitelia Etherea čelia klesajúcej hodnote kolaterálu v USD, Bitcoine a ďalších hlavných benchmarkoch. To znižuje celkovú príťažlivosť Etherea ako preferovaného uchovávateľa hodnoty v oblasti digitálnych aktív.

Ako vzniká momentálna inflácia ETH?

Vplyv zníženého dopytu po stakingu je viditeľný na rýchlosti spaľovania Etherea (burn rate), ktorá sa spomalila v dôsledku zníženej blockchainovej aktivity. Toto spomalenie zvýšilo množstvo ETH v obehu, čo vyvíja tlak na pokles jeho ceny.

Technické ukazovatele, ako napríklad divergencia kĺzavého priemeru (Moving Average Convergence Divergence – MACD), odrážajú tento klesajúci trend, pričom ich signály ukazujú spomalenie dopytu a pokračujúci predajný tlak. Ak sa cena Etherea neudrží na kľúčových hladinách podpory, mohla by opäť čeliť ďalšiemu poklesu.

MACD indikátor na Ethereu

MACD indikátor na Ethereu. Tradingview.com/BeINcrypto

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Zostáva Ethereum (ETH) stále v kurze?

Napriek týmto výzvam zostáva Ethereum významným hráčom v oblasti decentralizovaných financií (DeFi). Ekosystém a užitočnosť Etherea sa naďalej vyvíjajú a hoci kryptomena v súčasnosti čelí klesajúcemu trendu, jeho dlhodobá hodnota zostáva neoddeliteľnou súčasťou priestoru digitálnych aktív.

Celkovo možno konštatovať, že súčasné trhové podmienky Etherea odhaľujú isté výzvy. Tými sú klesajúce výnosy zo stakingurastúca konkurencia zo strany iných kryptomien, ale aj zo strany finančných inštitúcií. Budúcnosť kryptomeny tak môže závisieť od toho, či zmena dynamiky na trhu potenciálne zvýši dopyt a výnosy zo stakingu. Vďaka tomu by Ethereum mohlo získať späť bývalé maximá a posilniť svoje postavenie v kryptosvete.

The post Výnosy z Ethereum stakingu klesajú: Čo to znamená pre investorov? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

]]>