Bitcoin za 10 000 dolárov bude historický najvýhodnejšia kúpa!
Bitcoin za 10 000 dolárov bude historický najvýhodnejšia kúpa! Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Zakladateľ burzy BitMEX Arthur Hayes nedávno upozornil, že Bitcoin by mohol klesnúť na úroveň 10 000 dolárov už v blízkej budúcnosti. Hayesov tweet prichádza pár dní po správe o krachu FTX, ktorý negatívne ovplyvnil množstvo kryptomenových firiem v odvetví.

Arthur Hayes očakáva pokles

Minulý týždeň bývalý riaditeľ kryptomenovej burzy BitMEX na Twitteri oznámil, že nakúpil niekoľko predajných opcií na Bitcoin s realizačnou cenou 15 000 dolárov a s dátumom platnosti do marca 2023. Tweet prišiel v čase, keď BTC v dôsledku krachu FTX začal výrazne klesať.

Hayes tiež uviedol, že čo sa týka Bitcoinu a celkovo kryptomien na rok 2023, zostáva veľmi pozitívny. Domnieva sa však, že digitálne aktíva najprv klesnú na nové minimá, čím na trhu vznikne panika, a až potom kryptomeny, ktoré prežijú, dosiahnu nové maximá.

Graf: BTC/USD. 1W
Graf: BTC/USD. 1W. Červenou je zvýraznená oblasť, kam môže Bitcoin klesnúť. Zdroj: Tradingview

Podľa Hayesa je taktiež absencia akejkoľvek centrálnej banky alebo inej organizácie, ktorá by mohla zastaviť toto „krvácanie,“ obrovskou výhodou pre celý sektor, pretože umožní trhu efektívne sa zresetovať a zotaviť sa.

Arthur Hayes tiež porovnal nedávny prepad FTX s krachom na akciovom trhu v roku 2008:

„FTX nebola prvou vysokoprofilovou burzou, ktorá zlyhala, a nebude ani poslednou. Ale počas toho všetkého sa bloky na bitcoinoch, Ethereu a všetkých ostatných blockchainoch stále vytvárali a overovali. Decentralizované financie prežijú a budú aj naďalej prežívať a prosperovať tvárou v tvár zlyhaniam centralizovaných subjektov.“

Ste pripravení na Bitcoin za 10 000 dolárov? Ja už mám pripravenú pozíciu!“ uzatvára som tweet riaditeľ burzy.

Čo si myslíte o Hayesovej predikcii?

Mohlo by ťa zaujímať: Denný komentár: Teraz je správny čas nakupovať akcie a kryptomeny, nie predávať!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance