lockdown a porušovanie ústavy vlárou SLovenskej republiky

Keď slovenský premiér Igor Matovič v marci 2020 prvýkrát zaviedol tvrdý lockdown a zakázal nám vychádzať z domu, z ústavného súdu mu prišlo upozornenie, že toto nariadenie bolo protiústavné. Nikto však vtedy nevedel, ako sa situácia s pandémiou koronavirusu vyvinie, koľko ľudí sa nakazí a zomrie a väčšina spoločnosti sa zhodla, že lockdown bol správna voľba.

Situácia sa s príchodom leta upokojila, vláda nám opäť dovolila voľne sa pohybovať a dokonca sme chvíľu ani nemuseli nosiť rúška. To sa však veľmi rýchlo zmenilo, keď začali klesať teploty a koronavirus sa opäť rozšíril.

Disclaimer/ Týmto článkom nevyjadrujeme žiadny názor. Iba opisujeme súčasnú situáciu na Slovensku a chceme zistiť, čo si o tom myslia naši čitatelia. Budeme radi, ak zahlasujete v ankete pod článkom.

Porušovanie ústavy v mene záchrany životov, je to v poriadku?

Nasledovali ďalšie protiústavné nariadenia. Lockdowny, povinné testovania a teraz nemôžeme vyjsť ani z okresu. Teda… môžeme, ale hrozí nám pokuta 1650 €.

Žijeme v slobodnej krajine, v ktorej platí istý právny systém a ústava nám garantuje isté slobody, ktoré za žiadnych okolností nesmú byť porušené. Ak sa tak stane, znamená to, že demokratický režim na Slovensku sa zmenil na totalitu a tí “tam hore” s nami môžu robiť, čo sa im zachce.

Sčasti to aj robia. V mene záchrany životov nechali skrachovať podniky, veľa ľudí prišlo o živobytie, o úspory a podniky, ktoré budovali desiatky rokov a nás držia doma. Kŕmia nás informáciami o preplnených nemocniciach, počtoch úmrtí, nakazených a prepracovaných doktoroch… To v nás vyvoláva strach, a tak poslušne sedíme doma. Bojíme sa otvoriť ústa a niečo povedať, pretože nás okamžite zlynčuje armáda vystrašených spoluobčanov (tak ako nás za tento článok zlynčujú v komentároch na facebooku).

Je v poriadku trpieť na Slovensku (snáď iba dočasne) trpieť totalitný režim, ktorý sa drží vďaka propagande a rozsievaní strachu? Čo je podľa vás dôležitejšie? Zachrániť životy alebo slobodu? Veľmi nás zaujíma, ako to vidí väčšia skupina ľudí. preto budeme radi, ak sa vyjadríte hlasom v ankete. Ďakujeme!

Je v poriadku držať nás zamknutých doma a nechať skrachovať podniky v mene záchrany životov?

View Results

Loading ... Loading ...

Zatiaľ čo sedíme doma, centrálne banky nás okrádajú tlačením obrovského množstva peňazí. Tým znehodnocujú naše úspory, aby banky mohli investovať do veľkých firiem a bohatí tak ďalej bohatnú. Najviac je to vidno v USA. Po príchode Joa Bidena do Bieleho domu sa chystá ďalšia veľká zlodejina:

Skvelá správa pre Bitcoin! Joe Biden avizoval fiškálny stimul za 2 bilióny dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance