ANKETA – Je v poriadku, že vláda porušuje ústavu, aby spomalila pandémiu?

4

Keď slovenský premiér Igor Matovič v marci 2020 prvýkrát zaviedol tvrdý lockdown a zakázal nám vychádzať z domu, z ústavného súdu mu prišlo upozornenie, že toto nariadenie bolo protiústavné. Nikto však vtedy nevedel, ako sa situácia s pandémiou koronavirusu vyvinie, koľko ľudí sa nakazí a zomrie a väčšina spoločnosti sa zhodla, že lockdown bol správna voľba.

Situácia sa s príchodom leta upokojila, vláda nám opäť dovolila voľne sa pohybovať a dokonca sme chvíľu ani nemuseli nosiť rúška. To sa však veľmi rýchlo zmenilo, keď začali klesať teploty a koronavirus sa opäť rozšíril.

Disclaimer/ Týmto článkom nevyjadrujeme žiadny názor. Iba opisujeme súčasnú situáciu na Slovensku a chceme zistiť, čo si o tom myslia naši čitatelia. Budeme radi, ak zahlasujete v ankete pod článkom.

Porušovanie ústavy v mene záchrany životov, je to v poriadku?

Nasledovali ďalšie protiústavné nariadenia. Lockdowny, povinné testovania a teraz nemôžeme vyjsť ani z okresu. Teda… môžeme, ale hrozí nám pokuta 1650 €.

Žijeme v slobodnej krajine, v ktorej platí istý právny systém a ústava nám garantuje isté slobody, ktoré za žiadnych okolností nesmú byť porušené. Ak sa tak stane, znamená to, že demokratický režim na Slovensku sa zmenil na totalitu a tí “tam hore” s nami môžu robiť, čo sa im zachce.

Sčasti to aj robia. V mene záchrany životov nechali skrachovať podniky, veľa ľudí prišlo o živobytie, o úspory a podniky, ktoré budovali desiatky rokov a nás držia doma. Kŕmia nás informáciami o preplnených nemocniciach, počtoch úmrtí, nakazených a prepracovaných doktoroch… To v nás vyvoláva strach, a tak poslušne sedíme doma. Bojíme sa otvoriť ústa a niečo povedať, pretože nás okamžite zlynčuje armáda vystrašených spoluobčanov (tak ako nás za tento článok zlynčujú v komentároch na facebooku).

Je v poriadku trpieť na Slovensku (snáď iba dočasne) trpieť totalitný režim, ktorý sa drží vďaka propagande a rozsievaní strachu? Čo je podľa vás dôležitejšie? Zachrániť životy alebo slobodu? Veľmi nás zaujíma, ako to vidí väčšia skupina ľudí. preto budeme radi, ak sa vyjadríte hlasom v ankete. Ďakujeme!

Je v poriadku držať nás zamknutých doma a nechať skrachovať podniky v mene záchrany životov?

View Results

Loading ... Loading ...

Zatiaľ čo sedíme doma, centrálne banky nás okrádajú tlačením obrovského množstva peňazí. Tým znehodnocujú naše úspory, aby banky mohli investovať do veľkých firiem a bohatí tak ďalej bohatnú. Najviac je to vidno v USA. Po príchode Joa Bidena do Bieleho domu sa chystá ďalšia veľká zlodejina:

Skvelá správa pre Bitcoin! Joe Biden avizoval fiškálny stimul za 2 bilióny dolárov

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tirex

Myslím si, že autora nikto nezlyncuje, keďže sa priblížil k pravde. Okrem porušovania ústavy, základných práv a slobôd, ktoré sú dokonca prijaté uznesenim vlády a vyhlaskami UVZ v rozpore s ústavou, keďže slobodu pohybu/pobytu môže parlament obmedziť len zákonom aj to v nevyhnutnom rozsahu a to sa nestalo, ziadny taký zakon neexistuje! Okrem toho NR SR schvaľuje zákony v zrýchlenom konaní ako za čias fašistického režimu. “Určite budú kvalitné a dostatočne pripomienkovane širokou a hlavne odbornou verejnosťou”. A keďže vďaka likvidácii malého a stredného podnikania štát bude mať nižšie príjmy, tak naša vláda určite bude transparentne a veľmi zodpovedne rozhadzovat,… Čítať ďalej

Last edited 1 month ago by Tirex
Marián Prívozník

Tá anketa je dosť nešťastne naformulovaná, lebo sa pýtate, či je dôležitejší zákon, alebo ľudský život? Lenže tie opatrenia ktoré tu vláda zavádza v rozpore s platnými zákonmi a medzinárodnými zmluvami nijako neprispievajú k ochrane zdravia, nie to ešte životov.

Tirex

Má pravdu lebo ja tiez môžem položiť otázku s citovym vydieranim, napr. chcete aby vám zomreli blízki, alebo budete súhlasiť s neslobodou, co si vyberiete? Všetky vojny a zmeny v histórii boli robené pod rôznymi zámienkami, aby obyvateľstvo sa neburilo. Vytvoríme si nepriateľa či už skutočného alebo imaginarneho. A dajú sa veci riešiť aj zákonne, našej vláde podvodníkov, manipulatorov a psychopatov to je ale evidentne jedno. Tu sa nerozlisuje medzi pozitívnymi a skutočne chorými, ľuďom chýba ambulantná starostlivosť, všetko ostatné sa kvôli covidu bagatelizuje a odsúva. Už sa ani poriadne nerozlišuje/nevyšetruje kto skutočne umrel na covid a kto ako covid… Čítať ďalej