Ako technológia blockchainu zmení herný priemysel

0
ruleta

Blockchain technológia sa pozvoľna dostáva do rôznych oblastí našich životov a jej vplyv bude v ďalších rokoch ďalej narastať. Jednou z oblastí, kde by jej vplyv mohol byť najmarkantnejší je herný priemysel. Prakticky od zavedenia internetu čelia prevádzkovatelia hazardných a iných hier otázkam o transparentnosti a vzťahy medzi hráčmi a herňami sú postavené len na vratnej dôvere, ktorá môže byť hravo naštrbená.

Faktom je, že informácie, akými sú výhry hráčov alebo výsledky hier, sú v prípade online kasín čiastočne alebo úplne skryté z verejnej kontroly. Niekedy cielene, inokedy menej. Blockchain technológia by mohla vniesť trochu viac dôvery a transparentnosti do tejto oblasti. Blockchain by sa stal garantom a nástrojom dôvery vďaka záznamom, ktoré by boli verejné a zároveň by sa nedali meniť zvonku.

Práve neschopnosť manipulovať a upravovať čokoľvek zvonku v rámci systému je jednou z najsilnejších nástrojov Blockchainu. Nechráni totiž len hráčov, ale aj samotné herne a stránky. Ochraňuje ich pred podvodníkmi, ktorí každoročne spôsobujú herniam multi miliónové straty. S prispením Blockchainu bude herňa okamžite vedieť to, koľko ste vyhrali a koľko vám má odoslať. Okamžite odhalí pokusy o podvod.

Nielen online kasín, ale aj iných herných portálov, sa bude týkať v budúcnosti možnosť zaplatiť bitcoinom. Táto kryptomena sa stane alternatívnym platidlom, postaveným na roveň s inými metódami. Zároveň bude v porovnaní s niektorými súčasnými metódami vo výhode, nakoľko z pomyselnej rovnice hráč – sprostredkovateľ – kasíno vypadne stredný článok, sprostredkovateľ, ktorým je dnes nezriedka banka.

Platby s využitím kryptomien znížia náklady ako na strane hráča, tak i banky a hráči získajú za svoje peniaze viac hry, respektíve viac zo svojich výhier, nakoľko menej odvedú na poplatkoch. Pokiaľ chcete vedieť v akých online kasínach hrávajú Slováci, prečítajte si o tom na casinohryzdarma.com, kde nájdete prehľad tých najlepších. Veľa z nich zatiaľ platbu bitcoinom neponúka, ale budúcnosť by to mohla zmeniť.

Blockchain technológia ešte ponúka devízu v podobe anonymity. Tej sa predovšetkým kasínoví hráči nezriedka ťažko vzdávajú. Dnes musia s kasínom zdieľať kópie dokladov, dokumenty o platbách a ďalšie citlivé údaje. Anonymná podstata blockchain technológie by obavy o odcudzenie dát mohla natrvalo eliminovať, nakoľko blockchain je nehacknuteľný.

Blockchain by mohol zmeniť i to, ako budú hráči platiť za hru. S využitím tejto technológie by mohla vzniknúť akási virtuálna peňaženka s vlastnou menou v podobe tokenov, ktoré by sa kupovali za kryptomenu (ako napríklad Bitcoin) a prostredníctvom nej by sa platilo za hru. Nehovoríme tu pri tom len o drobných. Je globálny kasínový trh v tomto roku vygeneruje podľa odhadov Statisty až 110 miliárd amerických dolárov.

Veľkú časť profitu generovaného prostredníctvom house edge (teda výhody kasína v jednotlivých hrách) dnes takzvane zožerú prevádzkové náklady, platy na bezpečnostný tím, zákaznícku podporu, prípadne licencie. Blockchain by vďaka svojej automatizovanosti (predstaviť si ho môžeme ako robota) dokázal tieto náklady znížiť a napomôcť tak kasínam a herným portálom ponúkať lepšie služby, kvalitnejšie akcie a štedrejšie bonusy, než je tomu doposiaľ.

Ako to napokon skutočne bude, to ukáže až čas a najbližšie roky. Blockchain technológia má potenciál významným spôsobom zmeniť tvár herného i hazardného priemyslu a spraviť ho užívateľsky oveľa príjemnejším. Blockchain technológia už svojou prostou existenciou mení herný svet, pretože neustále odhaľuje svoje netušené možnosti a to ako pre vývojárov i vlastníkov.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of