Akcie na novom maxime! Bohatí zarábajú a my to po kríze zaplatíme infláciou

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Napriek prebiehajúcej ekonomickej kríze a kolabujúcim malým podnikom kvôli karanténe majú americké akcie za sebou skvelý týždeň. Ako je to možné? Nuž, prebieha jeden z najväčších presunov hodnoty od obyčajných ľudí k bohatým v histórii. Bohatí bohatnú, chudobní chudobnejú. Prečítajte si druhý diel našej série.

Posledný týždeň na finančných trhoch bol naozaj zaujímavý. Naďalej pokračoval rast akcií aj zlata, to je úplne nový fenomén tejto krízy. Zlato v pondelok dobylo nové tohtoročné high 1765 $ a týždeň uzavrelo o niečo nižšie na 1734 $. Americký index S&P 500 taktiež vytvoril nové high, Dow Jones však predviedol iba double top.

Bitcoin na uzavretie weekly sviece ešte len čaká a pred sebou má kľúčový pohyb. Ako sme písali včera v analýze, aby ostal v bullish trende, musí už v najbližších týždňoch dobyť pásmo 10 000 – 10 700 $. Ak sa tak nestane, je dosť možné, že do roku 2022 žiadne nové ATH nebude.

Sledujte kryptomagazin na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo.

Americké akciové indexy sú v skvelej kondícii

Pre niekoho je to možno zvláštne, no americké akcie indexy sú na tom v tejto kríze dobre. Od prvého dumpu ktorý sme mohli sledovať na začiatku marca sa nič hrozné neudialo a postupne pokračujú v raste. Panika okolo koronavirusu, zdá sa, nevyvolala žiadnu recesiu. Aspoň na papieri. Číselká, v ktorých má zainvestované bohatá vrstva a banky jednoducho musia rásť, nech sa deje čokoľvek.

Fed si na to v marci vytlačil novučkých 6200 miliárd, takže by sme sa nemali diviť, že to ide hore. Finančné injekcie fungujú veľmi dobre a akcie Amazonu napríklad vo štvrtok oslávili nové historické maximum (2525 $).

Investori nakupujú vzácne kovy – zlato na novom maxime!

Čo je však trochu neintuitívne je fakt, že rastie aj cena bezpečných prístavov pre investorov. Zlato sa už dávno spamätalo z marcovej paniky na finančných trhoch a letí hore. Mnoho investorov očakáva, že v tomto roku dosiahne nové historické maximum.

Ďalší populárny vzácny kov – striebro – bol marcovou panikou zasiahnutý podstatne viac, no počas tejto krízy robí lepšie percentá, než zlato. Zdá sa, že ešte stále veľa investorov neverí rastu akciových indexov.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Ako funguje náš finančný systém? Všetko to začalo v roku 1971 keď Američania ako poslední zrušili zlatý štandard. Čo sa stalo potom? – Spomíname na 1971 – Rok, kedy peniaze stratili hodnotu – Začiatok korupcie a nekonečnej inflácie

Bitcoin na rázcestí – stane sa z neho bezpečný prístav?

Bitcoin je v tejto zvláštnej kríze taká divoká karta. Má obrovský rastový potenciál, keďže jeho kapitalizácia je v porovnaní s ostatnými vzácnymi kovmi minimálna, no zároveň je vnímaný ako extrémne riziková investícia. Je teda náchylný na prepady, čo sme mohli vidieť aj v marci, keď jeho cena na chvíľu otestovala 3700 $.

Bitcoin - Bitstamp
Bitcoin – Bitstamp

Veľmi rýchlo sa však vrátil späť a momentálne už, podobne ako striebro, pomaly striehne na nové tohtoročné high. Aby sa tam však dostal, musí prekonať hne´d niekoľko extrémne silných rezistencií a dlhodobý downtrend, ktorý ho obmedzuje v raste.

Môžeme zhodnotiť, že potenciál na to rozhodne má. Do Bitcoinu sa nikdy, ani v roku 2017 keď dosiahol 20 000 $, neinvestovalo tak veľa, ako dnes. Tentokrát však nenakupujú obyčajní ľudia, ale inštitúcie, miliardári a Wall Street. A oni vedia nakupovať tak, aby cena príliš nerástla. Zatiaľ…

Ak teda máte zálusk na Bitcoin či inú kryptomenu, odporúčame pozorne sledovať kryptomenové trhy a sledovať náš web. Budeme vás informovať o najnovšom vývoji (nie len) na krypto trhoch. A rozhodne odporúčame prečítať si našu najnovšiu analýzu – Bitcoin čoskoro MUSÍ dobyť túto hladinu – Inak máme problém!

Záver

Bohatí na kríze zarábajú, chudobní zase chudobnejú. Je to svinstvo, no berme to ako príležitosť. Finančný systém, ktorý nám vládne, je na pokraji krachu. Nikdy v histórii sa totiž (dlhdoobo) netlačilo toľko dolárov, ako dnes. A Fed v tom plánuje pokračovať! Viď jeho výrok – Máme nekonečne vela peňazí!

Ak chcete vedieť, ako funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje presun hodnoty od chudobných k bohatým, prečítajte si prvý diel nášho nového seriálu – Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému

A ako to vyzerá v praxi? To na dočítate v druhej časti:

Skvelý týždeň pre akcie! Sledujte s nami okrádanie celého sveta v priamom prenose

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre