Predpovede pre Bitcoin a kryptomeny, ktoré sa nikdy nesplnia
Predpovede pre Bitcoin a kryptomeny, ktoré sa nikdy nesplnia. Zdroj: Shutterstock.com/Orawan Pattarawimonchai

Rok 2021 sa vyznačoval pozitívnou náladou na trhu, pričom mnohé altcoiny a Bitcoin dosiahli nové historické maximá. Investori predpovedali rôzne scenáre pre rok 2022, ktorý ale priniesol skôr negatívny vývoj cien. Makroekonomická neistota, inflácia a zvyšovanie úrokových sadzieb znemožnili väčšinu predpovedí. Tu je niekoľko z nich, ktoré sa pravdepodobne už nenaplnia.

Bitcoin na 100 000 dolárov

Takmer každý účastník trhu predpovedal v poslednom kvartáli, že v roku 2022 cena Bitcoinu dosiahne 100 000 dolárov. Cena bola po maxime z apríla rozbehnutá. Rast, ktorý priviedol Bitcoin na novembrové maximum, málokto považoval za konečné. Plan B dokonca predpovedal podľa Stock to flow modelu (S2F) cenu na 100 000 do roku 2022 a 1 milión do 2025. Ako najhorší scenár považoval 135 000 dolárov do konca 2021, čo bolo od reality poriadne ďaleko. Analytik Willy Woo tiež počítal s cenou 162 000 dolárov a predpokladal, že sa už nevráti pod hodnotu 50 000 dolárov.

Už žiadna korekcia

V rozhovore v roku 2021 v podcaste What Bitcoin Did Willy Woo spomenul, že po poslednom bullrune už nedôjde k žiadnym dlhodobým korekciám na kryptomenovom trhu. Bitcoin ale zaznamenal pokles 75 % a celý rok trh ovládajú predávajúci. Navyše, ziskovosť bullrunov je stále menšia, pričom súčasná korekcia je s hodnotou 75 % zatiaľ najmenšia spomedzi všetkých majoritných korekcií.

Prečítaj si tiež: TOP 3 kryptomeny pre budúci býčí cyklus

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum prekoná Bitcoin

Minulý rok Ethereum výzarne prekonalo Bitcoin a dosiahlo vyššie zhodnotenie. S plánovanou aktualizáciou The Merge mnohí očakávali, že Ethereum bude vo výkonnosti pokračovať. To sa ale nestalo a ročná návratnosť ETH je -65,45 %, zatiaľ čo pre Bitcoin je to -68,30 %. 

USDC predbehne Tether

USDC dosiahol trhovú kapitalizáciu 55 miliárd ešte minulý rok a mnohí očakávali, že obehne USDT a stane sa najväčším stablecoinom na trhu. USDT je v skutočnosti stále na 1. mieste a dosahuje kapitalizáciu 68 miliárd dolárov, pričom USDC dosahuje kapitalizáciu 44 miliárd dolárov. Aj keď USDC dýcha najväčšiemu stablecoinu na krk, stále je na druhom mieste.

USDT a USDC
USDT a USDC. Zdroj: Coinmarketcap

Hype meme coinov a metaverza

Maloobchodná eufória spôsobila v nedávnej minulosti počas bullrunu ošiaľ meme coinov. Najznámejšími sú dodnes Shiba Inu a Dogecoin, na ktoré mal vplyv aj Elon Musk so svojimi tweetmi. Obrovský spoločenský záujem zaznamenali aj metavezové tokeny ako Apecoin alebo Decentraland. Obe skupiny kryptomien dosiahli svoj vrchol koncom roka 2021 a zdá sa, že v súčasnosti investori strácajú o ne záujem.

Tieto predpovede pravdepodobne nikdy nebudú v roku 2022 naplnené a jasne hovoria o sentimente, ktorý dominoval počas posledného bullrunu. Neočakávané negatívne faktory na globálnej úrovni ale spôsobili úplne iný pohľad na trh.

Mohlo by ťa zaujímať: Do čoho investovať na konci roka 2022? Toto sú TOP 3 akcie!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance